Yamaç Paraşütü Fethiye

Yamaç paraşütü, hava araçları içinde en hafif olanıdır. Hava şartlarının el verişli olduğu yamaçlardan koşarak kalkış yapılır. Yamaç Paraşütü yapmak için kimseye ihtiyacınız olmaz, sırtlandığınız paraşütünüzle tek başınıza dağa çıkabilir, uçabilirsiniz. İhtiyacınız olan rüzgar, ağırlık ve pilotun kas gücüdür. İngilizcede karşılığı “paragliding” dir.

Yamaç paraşütü ile uygun hava şartlarında termal yada yelken uçuş tekniği kullanarak saatlerce havada kalabilir yada kilometrelerce uçabilirsiniz.
Türkiye’de Yamaç Paraşütü 1990 başlarında Fethiye Ölüdeniz’de bulunan Babadağ’ın keşfedilmesi ile tanınmıştır. Günümüzde Ölüdeniz Babadağ, dünyanın en iyi uçuş noktalarından biridir.


Yaklaşık 2000m irtifadan kalkış yapılır ve Ölüdeniz’in eşşiz manzarası üzerinde uçarak belcekız plajına iniş yapılmaktadır. Uçuşun ardından deniz üzerine gelindiği için pilotlar akrobasi manevralarını güvenle yapabilmektedir. Bu manevraları yaparken ihtiyacınız olan irtifa Ölüdeniz de mevcuttur, ayrıca bu manevralar yapılırken işlerin ters gitmesi durumunda Yedek paraşüt açarsa, yedek paraşütle ineceği yer deniz olduğundan yara almaz.

Tandem Yamaç Paraşütü

Tandem yamaç paraşütü, profesyonel pilot eşliğinde yapılan 2 kişilik yamaç paraşütüne denir. Tandem yamaç paraşütü pilotu uzun süren eğitim sonunda ticari uçuş sertifikasına sahip olur ve yolcu uçurabilir.

Fethiye Yamaç Paraşütü, tandem yamaç paraşütünün merkezidir. Yamaç paraşütü pilotu olmak için ciddi eğitimler gerekir fakat yolcu olarak uçmak isterseniz hiç bir eğitime gerek yoktur. İhtiyacınız olan tek şey rahat koşabileceğiniz kıyafetler ve ayakkabıdır.

Yamaç paraşütü bir yamaçtan koşarak kendini boşluğa atmak, atlamak değildir. Yamaç paraşütünde atlanılmaz, uçulur. Pilotunuz sizden kalkış sırasında koşmanızı ister, bu koşu rüzgar durumuna göre 1-2 adım da olabilir, 10-15 adım da olabilir. Paraşüt yeterli hıza ulaştığında ayağınız yerden kesilir ve süzülmeye başlarsınız. Kalkış yaptıktan sonra tek yapmanız gereken manzaranın tadını çıkartmaktır. Uçuş normal şartlarda 25-30 dk arası sürer. Adrenaline doymak istiyorsanız pilotunuz havada akrobasi hareketleri yapabilir, bu manevralarda paraşüt çok hızlanır ve irtifa çabuk kaybedilir. Akrobasi hareketlerinin bol olduğu uçuşların süresi daha kısadır.

Uçuş sırasında gopro kameralar aracılığıyla fotoğraf ve videolar çekilmektedir. Bu eşşiz manzaranın üzerinde yapılan bu adrenalin dolu aktivite, foto/videolarla ölümsüzleştirilir. Akrobasi hareketleri ve foto/video çekimlerinin sonucunda inişe geçilir. İniş Ölüdeniz Belcekız plajına yapılır. Fethiye Yamaç Paraşütü yapmaya karar verdiyseniz web sitemizden bilet satın alabilirsiniz.

Uçuş hizmetimize; babadağ giriş ücreti, transfer ücretleri, sigorta dahil olup foto/video ekstradır. Daha fazla bilgi almak için Yamaç Paraşütü web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Site: https://yamacparasutu.pro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir