Okullar İçin Spor Malzemeleri Nelerdir?

Spor Malzemesi İhtiyaç Listesi, Beden Eğitimi Dersi Spor Araç ve Gereçleri

Beden eğitimi dersinde ihtiyaç duyulan spor malzemeleri için sizlere bir tavsiye listesi oluşturduk. Bu listede yer alan tüm ürünler okullar için geren kalite ve dayanıklığa sahip, uzun ömürlü spor malzemeleridir.

Beden eğitimi dersinde birçok spor malzemesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bunları branşlara ayıracak olursak,

  • Okullar İçin Futbol Malzemeleri
  • Okullar İçin Basketbol Malzemeleri
  • Okullar İçin Voleybol Malzemeleri
  • Okullar İçin Hentbol Malzemeleri
  • Okullar İçin Antrenman Malzemeleri

Okullar için Futbol Malzemeleri önerilerimiz;

Futbol Topları
– Okulunuzun bir sahası var ise yapıştırma yada el dikişli top tercih edebilirsiniz. Sahada oynayacaksanız parlak deri toplar daha akıcı olacaktır. Ancak bir sahaya sahip değilseniz ve top sert zeminde oynanacaksa kesinlikle el dikişli top tercih etmelisiniz. El dikişli toplar sert zeminlere daha dayanıklıdır. Mat yüzeyli toplar önermekteyiz ve minumum 4 astar kalınlıkta olmalıdır.

Basketbol Topları
– Okulunuzda parke zeminli bir salonunuz var ise Deri Basketbol Toplarını tercih edebilirisiniz. Fakat okul bahçesinde, sert zeminde kullanılacaksa Kauçuk basketbol topları daha dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır. Basketbol toplarında fiyatlar ortalama 40 TL’den başlamaktadır. Daha altında satılan basketbol topları kırtasiye ürünleridir, kauçuk olmasına rağmen ince kauçuğa sahiptir, gramajı düşüktür ve uzun ömürlü değildir. Okullarda kullanılacak basketbol toplarını sitemizden güvenle satın alabilirsiniz. Web sitemizde satılan tüm ürünler okullarda kullanıma uygun kalite ve dayanıklılıktadır.

Voleybol Topları
– Eğer bir salona sahipseniz makine dikişli yada yapıştırma toplar tercih edilebilir ancak salonunuz yoksa ve sert zeminde oynayacaksanız el dikişli voleybol toplarını tercih etmelisiniz. El dikişli voleybol topları sert zeminlerde daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Diğer toplarda olduğu gibi kaliteli voleybol toplarını da web sitemizden güvenle satın alabilirsiniz. Bu arada yukarıda verdiğimiz bilgide şöyle bir algı oluşturmayalım; Salon varsa makine dikiş yada yapıştırma, sert zemin ise el dikişli top demiştik. Bu söylem el dikişli topların sadece sert zeminlere uygun olduğu anlamına gelmesin. El dikişli toplar tüm zeminlere uygundur ve bizce okullarda sadece el dikişli toplar kullanılmalıdır. Makine dikişli toplarda dikiş kalitesi zayıftır, dikişler incedir. Çabuk aşınır ve balon yapar. Yapıştırma toplar ise bir süre sonra yapışkanları atar ve top kullanılmaz hale gelebilir.

Hentbol Topları
-Hentbol toplarında 2 seçenek mevcuttur. El dikişli hentbol topları ve kauçuk hentbol topları. Şuana kadarki tecrübelerimiz okullar için kauçuk hentbol toplarının daha uzun ömürlü ve fiyat/performans açısından doğru seçim olduğunu göstermiştir. Ancak bu el dikişli hentbol toplarının kalitesiz olduğu anlamına gelmesin. Kauçuk hentbol topları fiyat olarak diğerlerinden daha ucuzdur ve kauçuk olduğundan tutması, ele oturması daha iyidir. Eğer el dikişli hentbol topu tercih edilecekse sahip olduğu deri/grip iyi incelenmelidir.

Antrenman Malzemeleri
-Okullar için antrenman malzemelerini daha önce sizlere yazmıştık. Bloğumuzu incelediğinizde görselli anlatımı bulabilirsiniz. Yinede bu yazımızda özet geçmek gerekirse ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz.

* Antrenman Çanakları
* Antrenman Hunileri
* Antrenman Merdivenleri
* Koordinasyon Çemberi
* Slalom Takımı
* Hulahop Çemberler
* Antrenman Yelekleri
* Engelli Setler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir